Elektronický predaj

Cestovný ruch má z hľadiska vybavenia objednávok veľkú výhodu v tom, že vášho klienta môžete komplete vybaviť elektronicky bez potreby zasielania tovaru prostredníctvom pošty či kuriéra. Prečo z toho nebenefitovať?

Hotelierstvo a cestovný ruch sú výkladnou skriňou elektronického predaja. Letecké spoločnosti, hotelové siete, železniční aj autobusoví dopravcovia čoraz viac benefitujú z elektronického predaja svojich produktov, pri ktorých vedia svojich klientov komplexne vybaviť online. Od možnosti vyhľadania služby, overenia jej aktuálnej dostupnosti a ceny, cez jej objednanie, elektronickú platbu až po zaslanie dokladov a poukazov v elektronickej forme nielen že šetria svoje náklady ale rozširujú možnosti predaja svojich služieb na nových trhoch. Akonáhle dostanete svoje produkty do online predaja, vaše voľné kapacity sa dajú distribuovať prostredníctvom ďalších predajných kanálov, akými sú rôzni agregátory, či porovnávače cien. Získate tak prístup k novým potencionálnym klientom, ktorí o vás nemusia ani vedieť, avšak budete ich môcť osloviť dobrou ponukou.

Ľudia sa naučili kupovať cestovné lístky, letenky či hotelové ubytovanie prostredníctvom internetu, pretože ich k tomu donútili úspešné spoločnosti pôsobiace na trhu cestovného ruchu. Každý subjekt môže na internete ponúknuť potencionálnym klientom výhodnejšie ceny, pretože šetrí náklady na prenájom obchodných priestorov či zamestnancov. Pre ľudí sa nakupovanie služieb cestovného ruchu na internete stalo úplne prirodzeným a dá sa povedať že aj vyžadovaným. Elektronický predaj sa rozvíja a napreduje každým dňom, a tak dnes už nie je ničím výnimočná ani taký spôsob lietania v rámci Schengenského priestoru, kedy počas celej svojej cesty neprídete do styku so žiadnou kontrolou cestovných dokladov - letenku si zakúpite online napríklad aj cez mobil, potvrdenie s QR kódom obdržíte na svoj mobil, ktorý na letisku priložíte ku skeneru a cestu do lietadla máte voľnú. Dnes sa takto bežne predáva aj hotelové ubytovanie, cestovné lístky na vlaky a autobusy či iné atrakcie v cestovnom ruchu.

Aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, že dostať vaše produkty a služby do predaja na internete je jednoduchou záležitosťou, odporúčame vám hneď v úvode zvážiť rôzne aspekty a požiadavky na prepojenia systémov, tak aby sa napríklad nestalo to, že predáte viac izieb vo svojom hoteli ako reálne máte, alebo že vaša stránka sa bude správne zobrazovať aj v mobilných zariadeniach. Ak chcete vedieť, či ste po technickej stránke dostatočne vybavení na elektronických predaj, vyskúšajte náš základný audit webu, ktorý ponúkame zdarma.

Kontaktuje nás »