Responzívny web

Responzívna webová stránka sa vie sama prispôsobiť veľkosti monitora, na ktorom si klient stránku prezerá. Dnes je to nevyhnutná požiadavka pre úspešný predajný web, ktorá navyše môže ušetriť náklady na vývoj aj údržbu aktuálneho obsahu.

Dizajn webových stránok je možné vďaka moderných technológiam a štandardom navrhnúť tak, že rozloženie jednotlivých elementov sa bude automaticky prispôsobovať veľkosti monitora, na ktorom je stránka prezeraná. Či si klient prezerá stránku na mobile s menším displejom, na tablete s väčším displejom, alebo na klasickom HD monitore s dobrým rozlíšením, s responzívnym dizajnom sa dá docieliť to, že na každom z týchto zariadení sa klientovi zobrazí optimálne rozložená stránka tak aby klient mohol uskutočniť akciu, ku ktorej ho chceme naviesť.

Reponzívne weby tak nielen poskytujú výhodu v lepšom umiestnení v neplatených výsledkoch vyhľadávania z mobilných zariadení, ale aj úsporu nákladov. Úspora vyplýva najmä z toho pohľadu, že klient nemusí investovať do vývoja aplikácií pre mobilné zariadenia (zvlášť pre Android a zvlášť pre iOS), pretože vďaka dobre navrhnutému responzívnemu webu obslúži aj majiteľov týchto mobilných zariadení. Ďalšie úspory môžu plynúť z jednoduchšieho zaistenia aktuálnosti informácii a obsahu v rámci jednej aplikácie.

Kontaktuje nás »